Certifikace CISA - Požadavky

  1. Úspěšné složení certifikační zkoušky CISA Certifikační zkouška se koná vždy dvakrát v roce (červen a prosinec) ve více než 220 městech po celém světě (také v Praze). Na tuto zkoušku je možné se zaregistrovat on-line na www.isaca.org nebo zasláním přihlášky přes naši kancelář. Více informací o zkoušce včetně doporučených studijních materiálů naleznete v Informačním buletinu.
  2. Praxe v oblasti auditu IS/IT Pro úspěšné získání certifikátu je nutné také prokázat 5 letou praxi v oblasti auditu, řízení a bezpečnosti informačních systémů. Odbornou praxi je možné částečně nahradit získáním patřičného vzdělání.
    • maximálně jeden rok lze nahradit roční praxí v oblasti informačních systémů nebo praxí ve finančním či operačním auditu,
    • jeden, resp. dva roky lze nahradit ukončeným vysokoskolským vzděláním (minimálně Bc.),
    • jeden rok lze nahradit dvěma roky práce vysokoškolského asistenta na plný úvazek v oblasti informační technologie, účetnictví, audit informačních systémů.

    Odborná praxe musí být doložena do pěti let od úspěšného absolvování zkoušky. Tato získaná praxe musí být potvrzena zaměstnavateli.

  3. Dodržování etického kodexu ISACA Všichni členové ISACA a držitelé certifikátů CISA i CISM musí dodržovat etický kodex ISACA.
  4. Pravidelné kontinuální vzdělávání v oboru Držitel CISA certifikátu je zodpovědný za své kontinuální vzdělávání v oboru. Musí si udržovat odbornou kompetenci neustálým doplňováním znalostí a zkušeností v oblasti auditu informačních systémů, managementu, účetnictví a v oblastech specifických pro konkrétní odvětví (finančnictví, pojišťovnictví, obchodní právo, apod.) Držitel platného certifikátu CISA každoročně prokazuje toto vzdělávání vykazováním tzv. CPE hodin (Continuing Professional Education). Více informací naleznete v části Udržování certifikace CISA.
  5. Dodržování standardů pro audit IS/IT Držitelé certifikátu CISA musí dodržovat mezinárodní standardy pro audit informačních systémů přijaté ISACA.