XI. ročník odborné konference IT Governance 2014

„Firemní komunikace v kybernetickém prostoru“

7. - 9. října 2014 - OREA Hotel Horal, Špindlerův Mlýn

Vážené dámy, vážení pánové,
předkládám sedm důvodů, proč se zúčastnit a těšit na konferenci ISACA „IT Governance“ s podtitulkem jedenáctého ročníku „Firemní komunikace v kybernetickém prostoru“:

 1. Sociální sítě hýbou firemní komunikací. Sdílení informací je v těchto sítích přirozené a informace lze snáze než v klasické emailové komunikaci prohledávat a odkazovat se na ně. Na konferenci se dozvíme, jak prakticky řešit bezpečnost sociálních sítí a co na monitoring jejich používání říkají právníci.
 2. Připravovaný nástup zákona o kybernetické bezpečnosti je přede dveřmi. Jak reportovat incidenty podle zákona a prováděcích vyhlášek? Existuje trestně právní odpovědnost za bezpečnostní incidenty a za správný reporting?
 3. Nejen ze sociálních sítí lze získávat velké množství dat. „Big data“ a ukládání čehokoliv, co se může hodit, je šlágrem poslední doby. K čemu nám ale tato data jsou či budou prakticky k užitku a jakým způsobem řídit jejich zpracování?
 4. COBIT 5 od ISACA svým novým metodickým myšlením celosvětově formuje a směruje oblast IT Governance a začleňuje ji pod heslem „Governance of Enterprise IT“ do celkového řízení organizací. Co nového se v rodině COBITů objevuje a jaké změny nové přístupy vnášejí do praxe?
 5. Nezávislost ISACA postavené celosvětově na jednotlivcích nám umožňuje vytvářet nekonkurenční a otevřenou atmosféru pro sdílení znalostí a praktických zkušeností. Na konferenci bude vedle tradiční panelové diskuze letos i maximum prostoru pro výměnu názorů a pro odborný dialog mezi účastníky. Přijďte letos nově na konferenci o den dříve a setkejte se s komunitou ISACA.
 6. Letošní konference má dva předskokany. Klasický workshop zaměřený na zkušenosti s implementací COBIT 5 přináší praktické znalosti ze zahraničí. A nově ve spolupráci s univerzitami zařazujeme výukový „tutoriál“ nazvaný „Právní aspekty v IT“.
 7. V neposlední řadě lze očekávat tradičně velmi pečlivou organizaci konference, vynikající prostředí a lákavou doprovodnou akci. Účastníci předchozích deseti ročníků konference ví, o čem mluvím, ostatní se mohou na první společenský večer s námi opravdu těšit.

Jménem programového výboru Vás mohu ubezpečit, že jedenáctý ročník konference bude zaměřen na zkušenosti z praxe využitelné v našich podmínkách a rovněž bude nabízet srovnání a znalosti pocházející z celosvětové komunity ISACA a její výzkumně-vývojové základny.

S přáním příjemně a užitečně stráveného času na konferenci ISACA,
Petr Hujňák
Předseda programového výboru a prezident ISACA CRC

PROGRAMOVÝ VÝBOR:

 • Ing. David Cón, CISA, CRISC; Wincor Nixdorf s.r.o.
 • Ing. Jan Fanta, CISA, CRISC; Ernst & Young, s.r.o.
 • Ing. Petr Hujňák, Ph.D., CGEIT, CRISC; Per Partes Consulting, s.r.o.
 • Ing. Luboš Klečka, CISA, CRISC; Česká spořitelna, a.s.
 • Ing. Lukáš Mikeska, CISA, CRISC; Ernst & Young, s.r.o.
 • Ing. Luděk Novák, Ph.D., CISA, CGEIT, CRISC; ISACA Czech Republic Chapter, o.s.
 • Ing. Rodan Svoboda, CIA; Eurodan, s.r.o.
 • Ing. Radka Vaňková, MBA; ISACA Czech Republic Chapter, o.s.